
- пʼятниця, 9 травня 2025 р.
- Новини факультету
9 травня 2025 року викладачки кафедри економічної теорії, менеджменту і адміністрування д.е.н., проф. Галина ПОЧЕНЧУК та к.е.н., доц. Тетяна ЗАВОЛІЧНА, які є консультаційними експертками від ГО «Буковинський центр реконструкції та розвитку» та ГО «Чернівецький прес-клуб реформ» щодо впровадження в Чернівецькій області проектів Програми «Interreg NEXT Румунія – Україна» взяли участь в організації та проведенні експертної дискусії на тему «Євроінтеграція України: поступ крізь російсько-українську війну».
Захід мав на меті розглянути основні політичні аспекти сучасного етапу перемовин України про вступ до Європейського Союзу, а також висвітлити регіональні та локальні ініціативи з реалізації євроінтеграційного курсу. Участь у дискусії взяли представники влади, наукової спільноти, дипломатичного та громадського сектору з України, Румунії, Республіки Молдова, Республіки Польщі та Грузії. Учасники говорили про необхідність побудови нової європейської стратегії для протистояння загрозам з боку російської федерації та посилення демократії.
Також розглядалися інструменти підтримки для України, зокрема діяльність міжнародних фондів та програм. В цьому аспекті керівниця Спільного секретаріату Програми «Interreg NEXT Румунія-Україна» Інгрід БУКША розповіла про результати, досягнуті за період 2014–2020 років, зокрема, проєктів виконано на 60 млн. євро; проф. Галина ПОЧЕНЧУК – про високий рівень (95%) поглинання коштів, незважаючи на такі виклики, як пандемія та військовий стан в Україні, а доц. Тетяна ЗАВОЛІЧНА – про новий конкурс проєктів, нещодавно опублікований у рамках цієї програми Експертки зазначили, що ми розглядаємо європейську політику згуртування як дороговказ для нашого регіону на шляху до сталого відновлення, підвищення конкурентоспроможності громад і забезпечення високої якості життя мешканців. Особливо в умовах повномасштабної війни ці питання набувають нової ваги й потребують зважених, обґрунтованих рішень (https://www.facebook.com/share/p/15gyGXQqJt/).
На шляху до євроінтеграції, за словами учасників, потрібні не лише законодавчі зміни, а практична робота на усіх рівнях. Чернівецька область на сьогодні активно працює над розширенням мережі закордонних партнерств, і до цього процесу залучені як місцеві органи влади, так і громадські організації, освітні та культурні заклади, бізнесові структури тощо. Саме такі локальні ініціативи сприяють формуванню європейського контексту.
Захід організований Чернівецьким регіональним центром підвищення кваліфікації спільно з НДІ Європейської інтеграції та регіональних досліджень Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, Чернівецькою обласною військовою адміністрацією, Чернівецькою обласною радою та за підтримки Сучавського Регіонального бюро з Транскордонного співробітництва (#BRCTSUCEAVA).